Whatsapp Destek

CİLT BAKIMLARIMIZ

  -   Hizmetlerimiz   -   Güzellik Merkezi   -   CİLT BAKIMLARIMIZ
Picture

CİLT BAKIMI

Cildimiz insan vücudunun en kıymetli organıdır. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörlere karşı korumakta ancakdüzenli yaptırılan profesyonel cilt bakımları ile mümkün olabilir. Kadın ve Erkek ayırt etmeksizin herkes cilt bakımı yaptırabilir. Cilt bakımlarının amacı sadece güzelleşmek değil, beden ve zihin sağlığını korumak için de gereklidir.

Merkezimizi ziyaret ettiğinizde uzmanlarımız tarafından cildinizin analizi yapıldıktan sonra, cildinize uygun veya gerekli olan bakımlar size önerilir. Cildinize özel bakım kürlerinin haricinde de, sağlıklı bir cilt için ayda bir kez cilt bakımı yapılması tarafımızca size önerilmektedir.

Uygulama süresi : 60 – 90 dakika

KLASİK CİLT BAKIMI : THALGO

Cildinizin ihtiyaçlarına göre, kişiye özel içeriklerle hazırlanan bir temel bakımdır. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra cilt tipinize uygun serum, maske ve krem uygulanır. Yüzün her bölgesine canlandırıcı ve rahatlatıcı masaj yapılır. Bu uygulama sonrası cildinizin temizlendiğini ve nefes aldığını hissedersiniz. Cildiniz daha ferah, pürüzsüz ve ipeksi bir görünüme kavuşur.

İLKBAHAR VE YAZ CİLT BAKIMI : SOTHYS

Güneşin etkilerini göstermeye başladığı aylarda, zararlı güneş ışınlarına maruz kalan cildinizin dengesi bozulur. Kuruyan ya da yağlanan cildinize yaz aylarında her zamankinden daha fazla dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz. Bunlara ek olarak güneş lekelerinden korunmayı hedefleyen mevsimsel cilt bakımlarını cilt bakım rutinimize eklememiz gerekmektedir.

İlkbahar - Yaz cilt bakımımızla cildinizin korunmasını ve sağlıklı kalmasını hedefliyoruz.
Ahududu ve siyah frenk üzümü özünden oluşan özel bakımımızla cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlıyoruz.

GYSALAC - LEKE BAKIMI : SOTHYS

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra Glikolik ve Salisilik asit karışımından oluşan bu bakımın protokolleri uygulanır. İlk uygulamadan itibaren gözle görülür farklar elde edersiniz. Mimik çizgilerini, akne izlerini ve lekeleri azaltırken, cildinizin daha ışıltılı ve canlı görünmesini sağlar.

YOUTH – ANTI AGING BAKIMI : Sothys

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra uygulanan youth bakım protokolleri ile cildinizin ince çizgileri ve kırışıklıkları görünür fark edilir şekilde azaltır, yüz konturunu yeniden şekillendirir. İçerisinde bulunan özel etken madde formülasyonu sayesinde çizgilerinizin derinliği azalır ve cildin metabolizmasını uyararak canlılığını ve ışıltısını yeniden kazanmasını sağlar. Yüz bölgesine uygulanan özel sıkılaştırıcı masajıyla vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirir, rahatlamanızı sağlar.

MARINE – AKNE BAKIMI : THALGO

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra uygulanan MARINE ALGAE AKNE BAKIMI , cildinizde yeni aknelerin oluşmasını engelleyici bir özelliğe sahiptir. Lipozomlarla güçlendirilmiş deniz aktif elementleri, dokuya mineral kazandırır, arındırır ve kan dolaşımını arttırır. Bu sayede mevcut aknelerinizin de iyileşmesini hızlandırır. Mineral ve vitamin açısından zengin, doğal deniz yosunu ve deniz özleri sayesinde cildinizi alkalize eder ve cilde ihtiyacı olan oksijeni sağlar. Dengeleyici, derinlemesine temizleyici ve antibakteriyel bir bakımdır. Cildinizi besler.

GALVANOMASK :

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra klasik cilt bakımı ile kombinlediğimiz Galvanomask bakımı, elektrik akımı kullanılarak cilde uygulanan serumu, maskeyi ve toniği cildinizin altına kolayca yedirmemizi sağlar. Özellikle akne tedavisi devamında tercih edilen bu bakım, tek seansta gözle görülür farkları müşterilerimize sunmamızı sağlıyor.

NEM BAKIMI :

Sağlıklı görünen, parıltılı bir cilt için nem bakımı oldukça önemlidir. Nem dengesi olan cilt daha genç ve diri bir görünümde olur. Ciltte nem kaybı meydana gelirse cilt kuru ve mat görünür, ince çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Nem kaybı ciltte yaşlanma etkilerinin daha bariz görünmesine neden olur. Klasik cilt bakımıyla derinlemesine temizlik sağladıktan sonra özel serum ve maskelerle cildinizin en önemli ihtiyacı olan nemi cildinize geri kazandırıyoruz.

OKSİJEN BAKIMI :

Cihazın başlığındaki kişiye özel açılan taşın cilde uygulanan jel ile birleşmesinden oluşan köpüklenme, ciltte karbondiyoksit oluşumunu sağlıyor. Cilt oksijenleniyor, kan dolaşımı hızlanıyor, dolayısıyla cilt kendini besliyor ve iyileşiyor. Sivilce oluşumuna yatkın ciltlere, sivilce tedavisi görenlere, cildi cansız ve mat olanlara uygulamayı sevdiğimiz oksijen bakımı, cildi klasik cilt bakımıyla derinlemesine temizledikten sonra uygulanıyor.

C VİTAMİNİ YÜKLEMESİ :

Klasik cilt bakımı ile kombinlediğimiz C vitamini yüklemesi iğnesiz bir uygulamadır. İçerisinde c vitamini bulunan bu bakıma özel serumlarla ve multivitamin maskeleriyle yaptığımız bu bakım ile cildinizde oluşan hasarları azalmayı ve gidermeyi hedefleriz. C vitamini bakımı sonrasında cildinizin canlandığını hissedersiniz. Bu bakım protokolü aynı zamanda cildinizdeki kolajen üretimini destekler, cilde esneklik kazandırır.

HYDRAFACIAL ( VAKUMLU CİLT BAKIMI ) :

Amerika'da Hollywood yıldızlarının tercihi olan Hydrafacial Cilt yenileme bakımı, derinlemesine temiz ve problemsiz cilt isteyen müşterilerimizin bir numaralı tercihidir.

Hydrafacial ile yapılan uygulamalar son derece rahat, konforlu ve etkindir. Özel başlıklar sayesinde cildinize serumların derinlemesine nüfuz etmesi sağlanır ve cildinize gerekli vitaminler uygulanır. Hydrafacial her cilt tipine uygundur. Siyah noktaları azaltır, büyük gözenekleri küçültür. Özellikle yağlı cilt problemlerinde mükemmel sonuçlar almamıza yardımcı olur.

MİKRODERMABRAZYON :

Mikrodermabrazyon ile cildin epidermis tabakası yüzeysel olarak, aşamalı bir şekilde soyulur. Böylece cilt yüzeyinde oluşan iz, kırışıklık ve lekeler problemin derecesine göre, soyulmanın etkisiyle giderilir. İşlem uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artmasıyla hücre yenilenmesi hızlanır ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Son derece etkili ve güvenilir bir cilt yenileme tekniğidir.

İşlemin yapılabilmesi için cilt yüzeyinde bir problem olmasına gerek yoktur. Cilt yapısı ve yaş göz önünde bulundurularak birkaç senede bir belli kürlerin uygulanmasıyla son derece etkili bir anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) etki sağlanmış olur.

YÜZ RF :

Yüze uygulanan RadyofrekansRadyofrekans, cilt bakımlarından farklı olarak, cildinize uygulanan bir ısı uygulamasıdır. Cilt sarkmaları ve akne izi gibi cilt problemlerinin toparlanmasına fayda sağlamasının yanında, ilerleyen yaşlarda anti-aging uygulaması için de tercih edilen bir uygulamadır.

Her mevsim uygulanabilen Radyo Frekans uygulaması cildinizde herhangi bir modifikasyon yaratmaz. Seans sonrasına oluşan kızarıklıklar dakikalar içinde kaybolur.

Radyo frekans uygulaması yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Kolajen liflerin yenilenmesi beraberinde ;

  • - Çapta küçülme
  • - Cildin sıkılaşması ve canlanması
  • - Kan dolaşımının hızlanması
  • - Cilt dokusunun iyileşmesi
  • - Kırışıklıkların belirgin şekilde azalması
  • - Gıdı toparlamasında gözle görülür etki sağlar

CooLed :

Klasik cilt bakımı uygulaması ile birlikte kombinlediğimiz CooLed uygulaması, hassas cildi olan müşterilerimiz tarafından çok tercih edilen bir uygulamadır. Cildi yatıştırıcı özelliği olmasının yanında, cildinize canlılık ve gerginlik sağlar.